Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Уряд прискорити реформу корпоративного управління держпідприємств

Громадськість закликає Уряд прискорити реформу корпоративного управління держпідприємств

У 2017 році повинна розпочатись реформа корпоративного управління державних підприємств. Надважливою складовою цієї реформи є затвердження Кабінетом міністрів нормативних актів, які регулюють порядок створення та функціонування наглядових рад цих підприємств.

Відповідний пакет документів, який розроблявся за активної участі експертів, досі чекає на затвердження Кабінетом міністрів. Хоча, згідно з Меморандумом, між Україною та МВФ, він мав бути прийнятий ще у вересні 2016 року. На початку 2017 року незалежні наглядові ради повинні були запрацювати на 15-ти державних підприємствах. Проте, з незрозумілих причин реформу корпоративного управління досі не розпочато.

Експерти наголошують: зазначений пакет документів розроблений з метою гармонізації законодавства України в галузі управління державними підприємствами зі Стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку. Це є однією з вимог Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Крім того, ухвалення цих нормативних актів передбачено планом дій урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» (Розпорядження КМУ від 5 жовтня 2016 р. № 803-р «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади»).

Незалежні наглядові ради є дієвим інструментом підвищення ефективності управління державними підприємствами. Вони сприяють зниженню рівня корупції в процесі публічних закупівель, встановленню економічно обґрунтованих цін на товари і послуги підприємств та мінімізації ризику розкрадання майна. Крім того, завдяки наглядовим радам державні підприємства стають менш залежними від політичного впливу.

У довгостроковій перспективі впровадження кращих практик корпоративного управління сприяє суттєвому підвищенню якості та прозорості фінансової звітності держпідприємств, дає можливість розробляти довгострокові стратегії розвитку підприємств, а також створює додаткові можливості для залучення зовнішнього фінансування.

Експерти групи РПР Економічний розвиток закликають Кабінет міністрів терміново затвердити та оприлюднити постанови, що врегулюють створення і функціонування незалежних наглядових рад державних підприємств, та негайно розпочати процес створення таких рад.

 

 

ВГОРУ