Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає уряд продовжити фінансування програми «теплі кредити»

Громадськість закликає уряд продовжити фінансування програми «теплі кредити»

Позначки:

Урядова програма «теплі кредити» на сьогодні лишається єдиним державним фінансовим інструментом підтримки впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках. Завдяки ній власники приватних будинків та співвласники багатоквартирних будинків, об’єднані в ОСББ, мають можливість модернізувати систему опалення та освітлення, встановити ІТП, утеплити стіни та горища, замінити вікна.

Програма «теплі кредити» не лише стимулює українців робити власні домівки енергоощадними. Вона зменшує бюджетні видатки на житлові субсидії та збільшує внутрішні інвестиції в українську економіку (на кожну гривню з бюджету люди вкладають ще одну-дві власних коштів), а також посилює енергонезалежность держави через скорочення обсягів споживання енергоресурсів. З жовтня 2014 до літа 2018 рр. програмою «теплих кредитів» скористалося понад 400 тис. сімей та 1454 ОСББна загальну суму понад 5 млрд грн.

400 млн грн виділених на програму «теплі кредити» в державному бюджеті на 2018 рік було вичерпано всього за три місяці. Станом на серпень 2018 року через відсутність коштів дію програми вчергове призупинено. А громадяни, і ОСББ, які вже прийняли рішення утеплювати будинки чи впроваджувати інші енергоефективні заходи наразі позбавлені права скористатися державною підтримкою.

Така ситуація є наслідком того, що затверджений обсяг фінансування програми з боку держави є суттєво меншим, ніж реальна готовність власників житла, зокрема співвласників багатоквартирних будинків, до співфінансування енергоефективних заходів у своїх будинках. За даними опитування ініціаторів руху #ОСББзаТЕПЛІкредити, в цьому році ще 128 ОСББ потребують залучення кредитів на суму понад 72 млн грн  на проведення енергоефективних заходів.

Враховуючи вищезазначене, експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана невідкладно:

 

ВГОРУ