Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Уряд не підтримувати Концепцію підтримки та сприяння розвитку дитячого громадського руху

Громадськість закликає Уряд не підтримувати Концепцію підтримки та сприяння розвитку дитячого громадського руху

30 січня 2018 року урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку планує розглянути проект рішення “Про схвалення Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого громадського руху в Україні“.

Так званий дитячий рух (дитячі організації) є рудиментом тоталітарних суспільств, зокрема нацистського Рейху та  Радянського союзу, де державою розвивались дитячі організації, які імітували участь дітей в житті суспільства. За інерцією та згідно з діючим законом, дитячі організації до сьогодні збереглись в Україні, а також у Білорусі та країні-агресорі РФ. У демократичних країнах, зокрема у країнах ЄС, нема окремих дитячих організацій. Там успішно працюють два типи організацій для підтримки і розвитку дітей:

Передбачене Конвенцією ООН про права дитини,  право на асоціативне (громадське) життя в країнах ЄС здійснюється через розвиток інфраструктури молодіжної політики, паралельно із розвитком інструментарію захисту дітей (політика у сфері прав дитини). Вже сім країн Європи з цією метою знизили вік молоді до 0 років (Австрія, Бельгія, Фінляндія, Нідерланди, Словаччина, Ліхтенштейн, Люксембург), а Франція та Ісландія – до 4 і 6 років відповідно. Для посилення участі молоді, зокрема в асоціаціях, Рада Європи просуває переглянуту Європейську хартію участі молоді в житті громад.  Жодного  подібного документу для дітей не існує, бо діти включені в групи молоді.

Пропонована уряду Концепція – це шлях у протилежний бік від європейських стандартів у сфері прав дітей і молоді. Саме тому, експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ Молодіжна політика закликають Уряд не ухвалювати цю Концепцію, а натомість:

ВГОРУ