Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає ухвалити законопроекти про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку

Громадськість закликає ухвалити законопроекти про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку

Експерти групи Охорона довкілля Реанімаційний пакет реформ закликають народних депутатів підтримати ухвалення  в цілому проекти законів № 2009а-д “Про оцінку впливу на довкілля” та № 6106 “Про стратегічну екологічну оцінку”.

4 жовтня 2016 року Верховна Рада України ухвалила в цілому обидва законопроекти, проте вони були повернуті Президентом України з пропозиціями на розгляд парламенту.

Відповідно до рішення Верховної Ради від 7 лютого 2017 року, Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи доопрацював проект закону “Про оцінку впливу на довкілля” з урахуванням пропозицій Президента України. 12 квітня 2017 року профільний парламентський комітет рекомендував народним депутатам прийняти в цілому доопрацьований законопроект “Про оцінку впливу на довкілля”.

5 квітня профільний парламентський Комітет також рекомендував народним депутатам прийняти доопрацьований з урахуванням пропозицій Президента України і повторно внесений законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку».

Ці два законопроекти передбачають впровадження європейських стандартів екологічної оцінки, а саме – встановлення чітких та прозорих процедур екологічної оцінки при плануванні виробництва та ухваленні рішень органів влади стосовно сталого розвитку територій, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення.

Затягування з прийняттям цих законів означатиме невиконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС та міжнародними угодами в рамках ЄЕК ООН у сфері охорони довкілля (Оргуська Конвенція, Конвенція Еспо та Протокол про стратегічну екологічну оцінку) та загрожує нашій державі санкціями за цими угодами, а також санкціями Європейського Енергетичного співтовариства.

Подальше гальмування в цьому питанні може бути на руку нечесному бізнесу, який не зацікавлений у запровадженні дієвих європейських інструментів дотримання вимог охорони довкілля.

В той же час, невідкладне ухвалення цих законів – надзвичайно важливе для українського суспільства, адже йдеться про забезпечення чистого довкілля ­– повітря, води, ґрунтів, зелених насаджень, що є важливою умовою здоров’я усіх українців.

Група Охорона довкілля РПР закликає народних депутатів проявити відповідальність перед громадянами та проголосувати за законопроекти № 2009а-д “Про оцінку впливу на довкілля” та № 6106 “Про стратегічну екологічну оцінку”, які нарешті запровадять європейські стандарти охорони довкілля в Україні.

 

ВГОРУ