Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає провести перевірку кандидатури Миколи Ніцака, призначеного Урядом до Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

Громадськість закликає провести перевірку кандидатури Миколи Ніцака, призначеного Урядом до Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

Позначки:

Зміни в енергетичному секторі України – одна з найбільш важливих та очікуваних суспільством реформ. Після неодноразових закликів громадськості, нарешті, розпочався процес призначення членів Конкурсної Комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка має запрацювати в листопаді. Наразі призначено три з п’яти членів: два – від Верховної Ради та один – від Уряду.

Кабінет Міністрів призначив Миколу Ніцака, екс-директора Вінницяобленерго, директора ВП Черкаські магістральні електричні мережі ДП НЕК Укренерго своїм членом Конкурсної Комісії 11 жовтня 2017 року.

Експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ звертають увагу Кабінету Міністрів України на порушення та непрозорість процедури обрання свого представника до Конкурсної Комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП. Це ставить під загрозу неупереджену та ефективну роботу цієї комісії, а також створює серйозні корупційні ризики.  

Адже, відповідно до ст.8. Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», Кабінет Міністрів мав визначити свого кандидата за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. В той ж час весь процес подання кандидатури від профільного міністерства до Кабінету Міністрів був непрозорим. Відсутня інформація про визначення міністерством кандидатури в Конкурсну Комісію, критерії обрання тощо. У публічному доступі також відсутня інформація про процес подання кандидатури пана Ніцака до Кабінету Міністрів України.

Повністю відсутня інформація і про відповідність Миколи Ніцака таким критеріям, як «бездоганна ділова репутація, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет» (згідно з п.3. ст.8. закону). Більше того, за даними Громадського Руху «Чесно», Ніцак у 2010 році балотувався до Вінницької обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів і підтримував команду президента Віктора Януковича.

Є підстави і для порушення законодавства в частині п.4.ст.7 Закону «Про НКРЕКП», яка забороняє володіння члену Конкурсної Комісії або членам його сім’ї прямо або опосередковано підприємствами або корпоративними правами будь-яких суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики або комунальних послуг. Згідно декларації Ніцака, його дружина – Ніцак Катерина Дмитрівна, володіє 5% акцій Вінниця-енергосервіс, яке є одним з  ліцензіатів НКРЕКП. В такому випадку рішення щодо законності участі Ніцака в Конкурсній комісії відноситься до компетенції  НАЗК.

Зважаючи на викладене вище, експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ звертаються до Кабінету Міністрів з вимогою надати публічну оцінку кандидатурі Миколи Ніцака на відповідність посаді, на яку він делегований, і в разі виявлення порушень призначити іншого кандидата.

ВГОРУ