Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Президента, Уряд та Верховну Раду підтримати реформаторську команду МОЗу

Громадськість закликає Президента, Уряд та Верховну Раду підтримати реформаторську команду МОЗу

Реанімаційний Пакет Реформ, пацієнтські та громадські організації, а також міжнародні партнери єдиною командою активно підтримують запропоновані Президентом та Кабінетом Міністрів пропозиції щодо  проведення реформ в Україні.

Громадськість усвідомлює величезну відповідальність, яку взяв на себе Уряд, та складність ситуації, в якій знаходиться Україна. Без сумніву, лише у тісній налагодженій співпраці між державними органами влади та громадськістю можна досягти тих високих результатів, на які очікує суспільство.

Проте, потрібно також усвідомлювати, що на сьогодні є реальна загроза реваншизму корупційних кланів, які всіляко намагаються повернути собі вплив у різних сферах державного управління, зокрема в сфері охорони здоров`я. Це проявляється у намаганні дискредитувати роботу новосформованої команди Міністерства охорони здоров’я через розгорнуту інформаційну кампанію у засобах масової інформації та соціальних мережах.

За останні п’ять  місяців роботи команда МОЗ демонструє бажання для побудови нової моделі охорони здоров`я, яка б забезпечила належний рівень надання медичних послуг громадянам України.

Було ухвалено Концепцію реформи фінансування охорони здоров’я, що описує нову модель фінансування охорони здоров’я, передбачає чіткі та прозорі гарантії держави щодо обсягу безоплатної медичної допомоги, покращення фінансового захисту громадян у випадку хвороби, передбачення стимулів до покращення якості медичної допомоги, ефективний розподіл бюджетних коштів та скорочення обсягів неформальних платежів.

Усі програми державних закупівель у 2016 році були передані міжнародним організаціям з метою подолання корупції, отримання економії бюджетних коштів та впровадження прозорої процедури закупівель.

З 2015 року медична спільнота та фактично всі представники фракцій парламенту та уряд підтримують необхідність автономізації закладів охорони здоров’я. 30 листопада 2016 року, нарешті, було прийнято постанову Кабміну, за якою надано свободу у використанні ресурсів медзакладів, що має вплинути на їхню ефективність.

Це далеко неповний перелік того, що встигло зробити МОЗ за незначний проміжок часу. Громадськість вбачає перспективи в досягненні позитивних змін. Саме тому експерти Реанімаційного Пакету Реформ звертаються до Президента, Прем`єр-міністра та Голови Верховної Ради звернути свою увагу на ситуацію, яка склалась довкола роботи Міністерства охорони здоров`я.

Громадськість також закликає вище керівництво країни підтримати реформаторську команду МОЗу у нелегкій, але надзвичайно важливій для українського суспільства місії, дати можливість показати свою результативність та відзвітувати за роботу разом з Урядом за рік його діяльності. Це той мінімальний час, який потрібен команді Міністерства охорони здоров’я, щоб прийняти конкретні рішення та реалізувати перші етапи реформи.

 

ВГОРУ