Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент ухвалити законопроект про підтримку українського фрілансу

Громадськість закликає парламент ухвалити законопроект про підтримку українського фрілансу

Група Економічний розвиток громадянської платформи Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів ухвалити в цілому проект Закону № 4496 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг), який був прийнятий в першому читанні 12 липня 2016 року і рекомендований профільним комітетом Верховної Ради до другого читання 18 жовтня 2016 року.

Прийняття цього законопроекту дозволить кардинально знизити адміністративні бар’єри при укладенні зовнішньоекономічних контрактів та зарахуванні валютної виручки суб’єктів малого та середнього бізнесу, а також спростить для них процедуру бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Зокрема, у експортерів послуг з’явиться можливість укладати зовнішньоекономічні контракти не лише в письмовій, але й в електронній формі. Банки не матимуть права вимагати переклад документів українською мовою, якщо вони оформлені тільки англійською, а рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, який можна буде підписати за допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису.

Законопроект №4496 був розроблений з урахуванням кращих світових практик і підтриманий експертами Реанімаційного Пакету Реформ, Програмою USAID Лідерство в економічному врядуванні, Міністерством економічного розвитку та торгівлі, а також представниками галузевих асоціацій.

Експерти наголошують: реалізація положень законопроекту №4496 сприятиме збільшенню надходжень в Україну іноземної валюти, яка наразі залишається за кордоном. Як наслідок, ця ініціатива прискорить економічний розвиток і зростання добробуту українців.

ВГОРУ