Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент ухвалити законодавство у сфері контролю за безпечністю та якістю харчової продукції

Громадськість закликає парламент ухвалити законодавство у сфері контролю за безпечністю та якістю харчової продукції

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ підготував до розгляду  другому читанні законопроект № 0906 від 27.11.2014 року «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин».

Документ розроблений на основі вимог законодавства ЄС (Acquis Communautaire), яке встановлює основні принципи та вимоги до організації та здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, зокрема Регламентів (ЄС) № 882/2004, № 854/2004, № 669/2009, № 136/2004, Директиви Ради 97/78/ЄC та Рішення № 2007/275. Імплементація вимог вищезазначеного законодавства ЄС у повній мірі забезпечить запровадження в Україні тієї системи ефективного державного контролю, яка сьогодні діє в ЄС.

Законопроект №0906 був зареєстрований у ВРУ  у 2014 році та того ж року прийнятий у першому читанні. Протягом останнього року він був доопрацьований до другого читання з метою приведення його положень у повну відповідність до вимог вищезазначеного законодавства ЄС.

Варто нагадати, що у законодавчому полі вже зроблено важливий крок у сфері безпечності харчових продуктів – з 20 вересня 2015 року набрав чинності новий євроінтеграційний Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Наступним кроком в цьому напрямку повинно стати запровадження дієвої системи контролю безпечності харчових продуктів.

Ухвалення законопроекту №0906 дозволить запровадити еквівалентну європейській систему ефективного державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, що у свою чергу, є гарантією та базовою передумовою для подальшого експорту української продукції тваринного походження на ринки не лише країн ЄС, а й інших держав світу.

Окрім того, завдяки наявності ефективної системи державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, український споживач отримає впевненість у безпечності харчових продуктів. Заходи державного контролю, що запроваджуються законопроектом про державний контроль, будуть спрямовані не лише на кінцевий харчовий продукт, а на усі етапи його виробництва та обігу, що забезпечить уникнення потрапляння до споживача небезпечного харчового продукту.

Прийняття законопроекту про державний контроль значно посилить дієвість Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, а його норми дозволять забезпечити здійснення системних перетворень у галузі контролю за безпечністю та якістю харчової продукції.

Експерти РПР закликають народних депутатів України невідкладно розглянути та підтримати законопроект “Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин”.

ВГОРУ