Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент терміново прийняти законопроект про освіту

Громадськість закликає парламент терміново прийняти законопроект про освіту

Позначки:

Системне осучаснення освіти шляхом проведення реформи не просто назріло, а вже перезріло. Закон про освіту, за яким живуть навчальні заклади наразі, був прийнятий ще за Радянського союзу у травні 1991. З тих пір проводилися лише його косметичні зміни. Без прийняття нового комплексного законопроекту системна реформа неможлива.

Ще 6 жовтня 2016 року парламент у першому читанні прийняв за основу законопроект №3491-д “Про освіту”. За це рішення Верховної Ради проголосувало 277 народних депутатів. Протягом року народні депутати, профільний комітет та Міністерство освіти і науки доопрацьовували законопроект та підготували його до другого читання. Загалом дискусія про закон тривала понад 3 роки. До неї долучились експерти, науковці, освітяни, батьки, студенти і роботодавці – усі зацікавлені групи.

5 вересня законопроект має бути винесений у сесійний зал для головування. Документ має на меті підвищення інвестиційної привабливості системи освіти. Він спрямований на вирішення численних проблем системного характеру. Його впровадження зокрема підвищить якість та конкурентоспроможність освіти в нових економічних і соціокультурних умовах.

Законопроект №3491-д, зокрема, передбачає :

Експерти групи Освіта. Наука. Інновації Реанімаційного Пакету Реформ зазначають, що прийняття законопроекту є лише одним із етапів повноцінної реформи освіти, оскільки низка питань має бути врегульована окремими законами. В той же час громадськість закликає народних депутатів проголосувати за ухвалення законопроекту №3491-д, аби нарешті дати старт освітній реформі.

Експерти групи Освіта. Наука. Інновації Реанімаційного Пакету Реформ

ГО “Український науковий клуб”

Prometheus

Центр інноваційної освіти “Про.Світ”

Громадська спілка “Освіторія”

ГО “Смарт освіта”

ГО “Батьківський контроль”

ГО “ЕдКемп Україна”

EdEra

Український інститут майбутнього

ГО “Агенція культурних стратегій”

Центр соціальних інновацій Impact Hub Odessa

ВГОРУ