Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент підтримати зміни до закону “Про публічні закупівлі” у першому читанні

Громадськість закликає парламент підтримати зміни до закону “Про публічні закупівлі” у першому читанні

4 жовтня Верховна Рада розглядатиме проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України” (№8265).

Цей законопроект дозволить розширити обов’язкове використання системи електронних закупівель «Prozorro» на допорогові закупівлі; уникнути відхилення найбільш оптимальних тендерних пропозицій через наявність у них незначних, формальних помилок; запровадить оприлюднення інформації про усі проведені закупівлі в електронній системі “Prozorro” тощо.

Реформа публічних закупівель дозволила досягти суттєвих успіхів у забезпеченні прозорості та створила можливості для кращої конкуренції у сфері публічних закупівель. Водночас, у ході реалізації реформи стали помітними й нові виклики та проблеми, які потребують належного реагування, зокрема й вдосконалення законодавства у цій сфері.

Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ підтримує прийняття законопроекту у першому читанні. У той же час, експерти групи переконані: документ потребує подальшого доопрацювання перед другим читанням з метою усунення наявних у ньому вад. Лише після усунення недоліків законопроект зможе бути прийнятий у другому читанні та в цілому.

Враховуючи вищезазначене, експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів України продовжити реалізацію реформи публічних закупівель в Україні та підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України” (№8265) у першому читанні, а також забезпечити його належне доопрацювання до другого читання.

ВГОРУ