Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент підтримати законопроекти, спрямовані на підвищення енергоефективності будівель

Громадськість закликає парламент підтримати законопроекти, спрямовані на підвищення енергоефективності будівель

У вівторок, 18 жовтня Верховна Рада України розгляне у першому читанні законопроекти №4901 Про комерційний облік комунальних послуг та №4941 Про енергетичну ефективність будівель, які створять умови для системної термомодернізації.

За словами експертів, загальний потенціал скорочення споживання енергії в Україні становить 32 млрд. тне (50% від нинішнього рівня енергоспоживання). При цьому частка можливого зниження споживання енергії у житловому секторі становить третину від зазначеної цифри. Мінімізація втрат енергії у будинках дозволить значно підвищити їх енергоефективність і зробити вагомий внесок у забезпечення енергетичної незалежності держави.

Саме тому експерти енергетичної групи Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів підтримати ці стратегічно важливі документи, необхідні для реформування комунальної енергетики України. Адже їх ухвалення забезпечить:

1) запровадження повного обліку споживання енергії в країні шляхом встановлення лічильників – перший та необхідний етап для зниження рівня споживання енергоресурсів (законопроект №4901);

2) налагодження системи перевірки та оприлюднення енергетичних характеристик будівель, встановлення нових інструментів для підвищення енергетичної ефективності житлових будівель та бюджетних установ (законопроект №4941).

Важливо також зазначити, що прийняття законодавства про обов’язковий облік тепла та водопостачання, а також енергетичну ефективність будівель є міжнародним зобов’язанням України в рамках Енергетичного Співтовариства та передумовою для подальшої співпраці України з ЄС у сфері енергетики.

Експерти групи Реформа енергетичного сектору

Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ