Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент підтримати правки, які забезпечать апеляційний перегляд топ-корупційних справ виключно Вищим антикорупційним судом

Громадськість закликає парламент підтримати правки, які забезпечать апеляційний перегляд топ-корупційних справ виключно Вищим антикорупційним судом

7 червня Верховна Рада прийняла довгоочікуваний закон “Про Вищий антикорупційний суд”, який визначає порядок формування і добору суддів цього суду, а також визначає його предметну підсудність.

Водночас, відповідно до тексту Прикінцевих та перехідних положень цього закону, апеляції щодо справ топ-корупції, які вже передані до судів першої інстанції загальної юрисдикції, розглядатимуться звичайними апеляційними судами навіть після запуску роботи Вищого антикорупційного суду. Таким чином, справи, які розслідувало НАБУ і які передані до суду до створення антикорупційного суду, штучно виключені з компетенції Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та повністю залишені на розсуд нереформованих судів загальної юрисдикції.

Про необхідність вдосконалення даного положення заявляли не лише представники громадянського суспільства, але й також міжнародні партнери України, зокрема, Міжнародний валютний фонд та Державний департамент США.

Аби якнайшвидше виправити відповідне положення, найоптимальнішим варіантом є включення відповідної поправки у Прикінцеві положення законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” (№7441).

Народними депутатами під час підготовки цього законопроекту до другого читання були запропоновані відповідні поправки. Наразі надзвичайно важливо забезпечити спочатку їх підтримку профільним комітетом, а потім, під час прийняття законопроекту у другому читанні та в цілому, народними депутатами у сесійній залі.

Експерти групи “Антикорупційна реформа” Реанімаційного Пакету Реформ переконані: до Кримінального процесуального кодексу України має бути внесена зміна, відповідно до якої з моменту створення Вищого антикорупційного суду тільки цей суд має приймати і розглядати апеляційні скарги щодо усіх підсудних йому справ. Зважаючи на це, Антикорупційна група закликає:

ВГОРУ