Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент невідкладно прийняти законопроект №2413а

Громадськість закликає парламент невідкладно прийняти законопроект №2413а

Позначки:

Три роки тому Президент вніс до Верховної Ради  проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” (№ 2413а) як першочерговий. Законопроект передбачає передання функцій нагляду від Нацкомфінпослуг до Національного банку України та НКЦПФР.

7 липня 2016-го Верховна Рада розглянула та ухвалила цей законопроект у першому читанні. З моменту голосування документ підтримано усіма міжнародними донорами України: Світовий банк, Представництво ЄС в Україні, Європейський банк реконструкції та розвитку, USAID, МВФ.

Проект містить багато позитивних норм та його прийняття дозволить подолати низку негативних явищ та зменшити корупційні можливості у секторі, зокрема:

Подібні проблеми впродовж останніх трьох років були вирішені НБУ в банківському секторі, але залишаються в небанківському. Без прийняття законопроекту № 2413а продовжиться використання фінансового сектору недоброчесними власниками та менеджментом, які зловживають можливостями недосконалих законів та інституційно неспроможним регулятором. Саме тому експерти групи Реформа фінансового сектору та пенсійної системи Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів невідкладно, до кінця VIII сесії парламенту підтримати та проголосувати у другому читанні проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” (№ 2413а), який відкриє шлях до прозорої роботи небанківського сектору України.

ВГОРУ