Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент невідкладно прийняти пакет законопроектів на підтримку української кінематографії

Громадськість закликає парламент невідкладно прийняти пакет законопроектів на підтримку української кінематографії

Позначки:

Ще 23 березня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 1977-VIII “Про державну підтримку кінематографії в Україні”, яким запроваджується нова система правових і економічних умов, необхідних для стимулювання виробництва, розповсюдження, популяризації та демонстрування українських фільмів.

Мета документа – створення конкурентоздатної ( в тому числі і на міжнародних ринках) української кінематографії, виробництво національного аудіовізуального продукту, розвиток сучасної інфраструктури виробництва, демонстрування і розповсюдження фільмів, а також захист національного культурного та інформаційного простору від реальних і потенційних загроз національній безпеці України у гуманітарній сфері.

Втім, ця системна підтримка не запрацює і уся галузь ризикує опинитися у стані колапсу, якщо не будуть прийняті законопроекти №3238-Д, 3239-Д, 3240, які йшли в одному пакеті із вже ухваленим законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні», та  запроваджують необхідні зміни до Податкового, Митного та Бюджетного кодексів України.

Цими законопроектами передбачено запровадження фінансових і податкових механізмів стимулювання новацій, спрямованих на розвиток галузі кінематографії, і без їх ухвалення державна підтримка українського кіно залишиться декларативною.

Зокрема, законопроекти передбачають стимули для розвитку міжнародного співробітництва у виробництві фільмів. І Україна може зазнати значних репутаційних втрат у разі якщо ці механізми не будуть реалізовані.

Експерти групи «Культура» коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ закликають народних депутатів нарешті здійснити системні зміни в державній політиці на підтримку українського кіно та невідкладно ухвалити законопроекти №3238-Д, 3239-Д, 3240.

ВГОРУ