Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає парламент не підтримувати законопроект №7279-д, який загрожує правам людини

Громадськість закликає парламент не підтримувати законопроект №7279-д, який загрожує правам людини

Позначки:

Сьогодні, 21 листопада, Верховна Рада розгляне проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” (№7279-д).

Документ нібито спрямований на розвантаження слідчих шляхом запровадження інституту кримінальних проступків. Його підтримує Генеральна прокуратура та МВС.

У той же час експерти Реанімаційного Пакету Реформ звертають увагу на те, що запропонований проектом підхід є вкрай поверхневим і значною мірою полягає лише в механічному перейменуванні злочинів невеликої тяжкості в кримінальні проступки. При цьому, законопроектом передбачено переведення низки складів злочинів невеликої тяжкості у склади злочинів середньої тяжкості. Тобто усі ці злочини доведеться розслідувати слідчим і надалі, тому ніякого розвантаження не відбудеться.

Крім того, законопроект №7279-д містить низку загроз для прав і свобод людини, зокрема:

У підсумку, законопроектом №7279-д повертаються радянські правила розслідування, а інститут кримінальних проступків перетворюється на виключно каральну процедуру, де немає місця змагальності та повазі до прав людини.

Саме тому експерти коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ не підтримують цей документ. Аналогічні та ряд інших застережень до законопроекту №7279-д висловили міжнародні експерти Ради Європи та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Експерти групи Реформа органів правопорядку Реанімаційного Пакету Реформ також напрацювали більш ефективну та збалансовану модель інституту кримінальних проступків та процедури їхнього розслідування і судового розгляду. Вона втілена у законопроекті №7279-1. Документ є результатом багаторічних напрацювань фахівців та повною мірою враховує міжнародні стандарти у цій сфері.

Враховуючи вищезазначене, експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів:

ВГОРУ