Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає народних депутатів не підтримувати законопроект №7279, що порушує Конституцію та загрожує правам людини

Громадськість закликає народних депутатів не підтримувати законопроект №7279, що порушує Конституцію та загрожує правам людини

Позначки:

20 грудня Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розгляне проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (№7279).

Документ нібито спрямований на розвантаження слідчих шляхом запровадження інституту кримінальних проступків. Його підтримує Генеральна прокуратура та МВС. В той же час експерти Реанімаційного Пакету Реформ звертають увагу на те, що запропонований проектом підхід є вкрай поверхневим і полягає лише в механічному перейменуванні злочинів невеликої тяжкості в кримінальні проступки. При цьому, законопроектом передбачено переведення 40% складів злочинів невеликої тяжкості (загалом 72 склади) у склади злочинів середньої тяжкості. Тобто усі ці злочини доведеться розслідувати слідчим і надалі, тому ніякого розвантаження не відбудеться.

Крім того, законопроект №7279 містить низку загроз для прав і свобод людини, зокрема:

Законопроект №7279 повертає радянські, каральні правила розслідування, а інститут кримінальних проступків перетворить виключно на каральну процедуру, де немає місця змагальності та правам людини. Саме тому експерти коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ не підтримують цей документ. Експерти також напрацювали більш ефективну та збалансовану модель інституту кримінальних проступків та процедури їхнього розслідування і судового розгляду. Вона втілена у законопроекті №7279-1. Цей законопроект є результатом багаторічних напрацювань фахівців та повною мірою враховує міжнародні стандарти у цій сфері.

Враховуючи вищезазначене, експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів:

ВГОРУ