Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає народних депутатів не допустити прийняття небезпечних змін, які загрожують незалежності та ефективності Державного бюро розслідувань

Громадськість закликає народних депутатів не допустити прийняття небезпечних змін, які загрожують незалежності та ефективності Державного бюро розслідувань

Позначки:

28 лютого Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України розгляне урядовий законопроект №6430, яким запропоновані зміни до Закону про Державне бюро розслідувань.

Підтримуючи необхідність окремих законодавчих змін для повноцінного початку роботи ДБР в найкоротші терміни, експерти групи Реформа органів правопорядку Реанімаційного Пакету Реформ вимушені наголосити на вкрай небезпечних положеннях законопроекту №6430. Зокрема:

Водночас на розгляді комітету перебувають ще два законопроекти (№7450 та №5395), які значною мірою стосуються тих самих питань, що і законопроект №6430. І деякі їхні положення передбачають необхідні та прогресивні зміни, зокрема, обов’язкова участь членів Ради громадського контролю при ДБР у конкурсних комісіях бюро; демілітаризація слідчого корпусу ДБР; визначення підстав та порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників бюро; повноваження щодо автономної «прослушки» тощо.

Крім того, експерти не раз звертали увагу на необхідність звуження підслідності ДБР з усіх злочинів підслідних Бюро суб’єктів до лише службових злочинів. Ця зміна, яку наразі не містить жоден із запропонованих текстів, дозволить уникнути майбутнього колапсу через перевантаження органу та зробити ДБР максимально ефективним.

З огляду на вище зазначене, група Реформа органів правопорядку Реанімаційного Пакету Реформ закликає профільний комітет Верховної Ради:

– відхилити проект закону №6430 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань»;

– за участі громадськості оперативно розробити новий законопроект, який міститиме прогресивні положення законопроектів № 7450, 6430, 5395 та інші пропозиції, які зможуть забезпечити якнайшвидший запуск та максимально ефективну роботу Державного бюро розслідувань.

ВГОРУ