Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає народних депутатів допрацювати систему блокування податкових накладних

Громадськість закликає народних депутатів допрацювати систему блокування податкових накладних

Позначки:

Експерти групи Податкова та бюджетна реформа РПР проаналізували ситуацію, яка склалась із блокуванням податкових накладних, а також законопроект №7240 «Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Проект №7240 передбачає повернення до моделі, яку розробники закладали у модель ще рік тому, але ці норми було видалено при доопрацюванні проекту до другого читання. Ця модель повертає «презумпцію невинуватості» платника, нормами проекту встановлюється чіткий строк – 5 днів – відведений для надання мотивованого рішення ДФС щодо блокування або реєстрації
призупиненої податкової накладної платника. Після закінчення цього терміну, за відсутності мотивованого рішення – податкова накладна автоматично реєструється.

На думку експертів у поєднанні із змінами до системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків  (СМКОР), які передбачають у т.ч. градацію по ризиковим  товарам та можливість внесення до системи основних типів реалізуємих товарів, принцип «мовчазної згоди», закладений у законопроекті, позитивно вплине на загальну роботу системи та суттєво зменшить відсоток накладних, які призупинені.

Також слід зазначити, що за останні кілька місяців систему було вдосконалено, відсоток заблокованих накладних зменшився у порівнянні зі початком роботи системи влітку, пришвидшення обробки технологічних карток та прийняття наказу №776 покращило роботу системи.

Разом з тим експерти групи Податкова та бюджетна реформа РПР закликають ДФС організувати належну безперебійну роботу Електронного кабінету платника податків з удосконаленням алгоритмів та недопущенням відмови у прийнятті документів за формальними ознаками.  Окрім  того, експерти закликають народних депутатів найближчим часом розглянути проект №7240 та прийняти його якнайшвидше. 

ВГОРУ