Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Мінприроди прискорити розробку і внести до ВРУ законопроекти про управління відходами

Громадськість закликає Мінприроди прискорити розробку і внести до ВРУ законопроекти про управління відходами

Відповідно до Національної стратегії управління відходами до 2030 року, на 1-ому етапі її реалізації у 2017-2018 рр. було передбачено розробку пакету законопроектів, зокрема про відпрацьовані нафтопродукти, зняті з експлуатації транспортні засоби, батарейки, батареї та акумулятори, відходи електронного та електричного обладнання.

Першочерговий крок для реформування сфери – це ухвалення рамкового закону про управління відходами, який унормує питання: побутових відходів, відходів упаковки, принципу розширеної відповідальності виробника, положень щодо захоронення відходів та використання їх як вторинної сировини для переробки тощо.

За 2017-2018 роки Міністерство екології та природних ресурсів України розробило лише проект Закону «Про управління відходами», який ще потребує доопрацювання за результатами громадського обговорення.

Передбачені Стратегією терміни підготовки інших законопроектів у сфері управління відходів – не дотримані. Всупереч її вимогам, Національний план управління відходами, ухвалений розпорядженням КМУ 20 лютого 2019 року, передбачає триваліші строки для розроблення законопроектів у сфері поводження із побутовими та небезпечними відходами.

Беручи до уваги швидкість, з якою профільне міністерство розробляє законопроекти в сфері охорони довкілля, Парламент ухвалює закони, виборчий процес, реформа сектору відходів може затягнутися на невизначений період. Таке зволікання небезпечне для стану довкілля та економічного розвитку країни.

Наголошуємо, що неврегульованість сфери управління побутовими відходами та відтермінування запровадження принципу розширеної відповідальності виробника консервують хаос в системі управління відходами, гальмують залучення інвестицій від добросовісних суб’єктів господарювання, розвиток об’єктів інфраструктури з переробки відходів на центральному рівні та місцях. Натомість спостерігається активне лобіювання та впровадження в Україні застарілих чи екологічно небезпечних технологій.

Експерти групи “Охорона довкілля” РПР, низка екологічних інститутів громадянського суспільства, представники Мережі українських сортувальних ініціатив та соціально відповідального бізнесу закликають Мінприроди у найкоротший час доопрацювати і внести на розгляд Парламенту:

ВГОРУ