Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Мінкульт не саботувати конкурс на посаду гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Громадськість закликає Мінкульт не саботувати конкурс на посаду гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 Починаючи з 2016 року, призначення керівників закладів культури в Україні відбувається лише за конкурсною процедурою. 4 липня 2017-го був оголошений конкурс на посаду генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – видатної пам’ятки, об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стан, подальший розвиток та ефективність управляння пам’яткою напряму залежить від того, хто саме очолить цей унікальний об’єкт.

Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії згідно закону забезпечує орган управління. Однак посадовці Міністерства культури фактично саботували проведення цього конкурсу, оскільки на друге засідання конкурсної комісії 30 серпня не з’явилися всі її члени, призначені міністерством, що призвело до відсутності кворуму. Наступного дня, 31 серпня, Міністерство культури оголосило конкурс таким, що не відбувся, хоча термін конкурсної процедури спливав лише 4 вересня, та не допустило членів комісії до будівлі міністерства.

Експерти групи Культура РПР розцінюють такі дії Міністерства культури України як неприпустимі, адже вони ставлять під загрозу діяльність унікальної пам’ятки ЮНЕСКО, її захист та непорушність охоронної зони.

Громадськість звертає увагу Прем’єр-міністра України та всього суспільства на порушення посадовцями Міністерства культури вимог, встановлених законом України «Про культуру» щодо процедури проведення конкурсу, та вимагає забезпечити невідкладне проведення конкурсу з дотриманням чинного законодавства. 

ВГОРУ