Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Міненерговугілля не ліквідовувати сектор з питань запобігання та виявлення корупції

Громадськість закликає Міненерговугілля не ліквідовувати сектор з питань запобігання та виявлення корупції

Позначки:

20 серпня Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик підписав наказ № 438, згідно якого нова структура апарату Міненерговугілля не передбачає подальшого функціонування сектору з питань запобігання та виявлення корупції, що свідчить про його ліквідацію. 28 вересня наказом Міненерговугілля № 494 введено в дію новий штатний розпис апарату міністерства. 5 жовтня працівники сектору з питань запобігання та виявлення корупції (три штатні одиниці) отримали повідомлення про звільнення.

З огляду на те, що, за оцінками вітчизняних та міжнародних експертів, рівень корупції в паливно-енергетичному комплексі України залишається  критично високим, це резонансне рішення міністра викликає занепокоєння та підриває довіру до Міненерговугілля.

Ключові елементи Антикорупційної програми Міненерговугілля на 2018-2020 було визначено та запропоновано експертами Реанімаційного Пакету Реформ, і  доопрацьовано згаданим підрозділом Міністерства за участі та підтримки експертної громадськості. В результаті виконання програми розпочато оприлюднення даних на сайті Міністерства, ідентифіковано корупційні ризики в діяльності Міністерства і ухвалено перелік заходів задля їхнього усунення.

Ці здобутки вже отримали високу позитивну оцінку як в межах України так і в світі. Також працівниками сектору було організовано регулярні зустрічі громадськості з Міністром, забезпечено трансляції засідань Комісії з оцінки корупційних ризиків, проводилася інформаційна робота для працівників структурних підрозділів Міністерства.

У випадку ліквідації сектору виконання Антикорупційної програми Міністерства буде унеможливлене, що тягне за собою невиконання вимог Закону «Про запобігання корупції».

Враховуючи вищезазначене, експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика:

ВГОРУ