Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає конкурсну комісію при Президентові оприлюднити інформацію щодо відбору суддів Конституційного Суду України

Громадськість закликає конкурсну комісію при Президентові оприлюднити інформацію щодо відбору суддів Конституційного Суду України

З жовтня відбувається відбір суддів Конституційного Суду України. Президент має призначити двох суддів КСУ. Доукомплектування складу може допомогти Конституційному Суду вийти з кризи, у якій він зараз знаходиться. Адже у 2017 році цей орган ухвалив лише одне рішення.

Відповідно до частини шостої статті 12 Закону України “Про Конституційний Суд України”, загальний строк проведення конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КСУ становить два місяці. З огляду на момент початку відбору суддів Конституційного Суду за квотою Президента, встановленого в Умовах проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів КСУ, конкурсна комісія має скласти списки кандидатів, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду до 19 грудня 2017 року.

Конкурсна комісія при Президентові України допустила до участі у відборі 15 з 21 кандидата. Рішення досі не оприлюднене, хоча було прийнято ще 22 листопада. Це не дозволяє оцінити підстави відмови шістьом кандидатам в участі у відборі.

Оскільки процедура відбору суддів Конституційного Суду, де факто, складається із формальної оцінки документів, проведення співбесід з кандидатів та проведення спеціальної перевірки щодо кандидатів, незрозуміло яким чином конкурсна комісія встановлюватиме критерії відповідності кандидатів вимогам на посаду судді КСУ. Це, зокрема, стосується нових конституційних вимог щодо високих моральних якостей та визнаного рівня компетентності правника.

Відсутність публічності в проведенні відбору, його закритий характер породжує недовіру до процесу та не сприяє відновленні суспільної довіри до Конституційного Суду України. Тому Центр політико-правових реформ та  коаліція громадських організацій Реанімаційний пакет реформ закликають конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатів на посаду судді КСУ щодо осіб, яких призначає Президент України до 19 грудня оприлюднити:

 

ВГОРУ