Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Кабінет Міністрів сприяти повноцінному та оперативному запуску роботи Агентства з повернення активів

Громадськість закликає Кабінет Міністрів сприяти повноцінному та оперативному запуску роботи Агентства з повернення активів

7 грудня Кабінет міністрів України на своєму засіданні призначив на посаду голови Агентства з повернення активів Антона Янчука. Його кандидатура була відібрана за результатами конкурсного відбору відповідно до закону Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Громадськість підтримує та схвалює цей важливий крок уряду, який, нарешті, має дати початок запуску повноцінної роботи цього державного органу.

Антона Янчука конкурсна комісія, більшість членів якої складали відомі правники, представники громадськості та ЗМІ, обрала переможцем конкурсу 28 листопада. За нього, на той час заступника Міністра юстиції України, віддали голоси шестеро з восьми членів комісії, зокрема три із трьох представників громадських організацій у складі комісії.

В той же час 5 грудня з каналу YouTube зник відеозапис співбесіди з Янчуком, яке доводить, що саме він показав найвищий рівень відповідності посаді голови Агентства з-поміж інших кандидатів. Відеозаписи співбесід з іншими кандидатами наразі лишаються у відкритому доступі. Апарат Кабінету Міністрів України стверджує, що не має інших записів співбесіди з Янчуком.

Раптове зникнення відеозапису співбесіди з Янчуком викликає у громадськості занепокоєння. Такі дії можуть свідчити про ймовірні наміри фальсифікації результатів конкурсу та, відповідно, блокування запуску роботи цього вкрай важливого органу.

У зв’язку з цим Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ вимагає від Кабінету Міністрів України:

  1. забезпечити негайне оприлюднення відеозапису співбесіди конкурсної комісії з кандидатом на посаду голови Агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Антоном Янчуком;
  2. Максимально сприяти оперативному та повноцінного запуску роботи Агентства.
ВГОРУ