Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає директора ДБР не призначати на посаду недоброчесного слідчого

Громадськість закликає директора ДБР не призначати на посаду недоброчесного слідчого

21 березня конкурсна комісія №1, що обирає слідчих та державних службовців для центрального апарату Державного бюро розслідувань, завершила другу хвилю відбору кадрів. Під час фінального голосування в списку кандидатів на посаду слідчого опинився Антон Миколайович Дрозд, підтриманий 3-ома членами конкурсної комісії з 5-ти. Він став переможцем на вакантну посаду до одного зі слідчих управлінь центрального апарату ДБР. Цей процес викликає занепокоєння стосовно подальшої діяльності новоствореного органу.

Вищезгаданий Антон Дрозд перебував у складі фігурантів скандалу стосовно прокурорського угруповання «Лисі птахи» (Артем Тендітний, Денис Соловей, Сергій Лисенко та Антон Дрозд). У 2015 році вони обговорювали можливість незаконної реєстрації кримінального провадження стосовно учасника судового засідання та фізичної розправи, також застосовували ненормативну лексику в бік сторони захисту. Буквально відразу після цих подій 3 з 4 співробітників прокуратури звільнили.

Розуміючи відповідні ризики під час формування нового органу правопорядку – Державного бюро розслідувань – конкурсна комісія №1 влітку 2018 року не підтримала кандидатуру Дрозда на посаду слідчого. Та вже в березні 2019 року він знову опинився перед конкурсною комісією на співбесіді, де визнав, що був доданий до спільного з “Лисими птахами” чату в месенджері та відповідав у ньому колегам.

Експерти групи “Реформа органів правопорядку” Реанімаційного Пакету Реформ застерігають директора Державного бюро розслідувань від призначення кандидата Антона Дрозда на посаду слідчого. Новий орган правопорядку має ґрунтуватися на прозорості, підзвітності та доброчесності, як базі ефективного функціонування ДБР.

ВГОРУ