Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає до напрацювання консолідованої версії законопроекту щодо органу з фінансової безпеки

Громадськість закликає до напрацювання консолідованої версії законопроекту щодо органу з фінансової безпеки

Позначки:

19 березня Ніна Южаніна, очільниця Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради зареєструвала проект закону «Про Національне бюро фінансової безпеки» (реєстр. № 8157). Документ був розроблений робочою групою, сформованою в профільному комітеті під керівництвом Южаніної. Як зазначала сама авторка, розробку законопроекту було здійснено за дорученням Президента на підставі рішення Національної Ради реформ.

Він, по суті, став альтернативою проекту закону «Про Службу фінансових розслідувань», який ще навесні 2017-го напрацював Кабінет Міністрів України, за участі експертів та представників бізнесу. Документ був схвалений Урядом та передано на розгляд Національній раді реформ при Президенту України.

Експерти груп Реформа органів правопорядку та Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ наголошують: парламент повинен невідкладно законодавчо врегулювати сферу розслідування фінансових злочинів.

В той же час законопроект «Про Національне бюро фінансової безпеки» (реєстр. № 8157) не може бути підтриманий у поточній редакції з таких причин:

Окрім документу Ніни Южаніної, в парламенті зареєстровано ще два законопроекти за авторством Андрія Журжія (№8157-1) та Тетяни Острікової (№4228), мета яких також врегулювання сфери розслідування фінансових злочинів.

Враховуючи вище зазначене, експерти груп Реформа органів правопорядку і Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ закликають авторів усіх законопроектів провести низку експертних обговорень на базі Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (визнаний головним комітетом) та у інклюзивному процесі напрацювати оновлену консолідовану версію законопроекту, з урахуванням пропозицій експертного середовища та представників бізнес-асоціацій.

ВГОРУ