Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає депутатів запровадити європейську систему захисту домашніх тварин

Громадськість закликає депутатів запровадити європейську систему захисту домашніх тварин

Позначки:

8 листопада на розгляд Верховної Ради винесено Проект Закону №7267 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними”.

Проект Закону вперше адаптує українське законодавство до європейських стандартів у частині захисту тварин і при цьому враховує реалії українського сьогодення. Основою змін стала ратифікована Україною 18 вересня 2013 року Європейська конвенція про захист домашніх тварин.

Розроблений проект закону є комплексним підходом до вирішення проблеми безвідповідального власника домашньої тварини, що призводить до збільшення кількості бездоглядних тварин, випадків недбалого та жорстокого поводження з тваринами, відсутності дієвих механізмів застосування вже існуючих правових норм щодо захисту тварин.

Ухвалення проекту дозволить уніфікувати термінологічний апарат у питаннях, пов’язаних із захистом тварин, внести ясність у компетенції та ефективно розмежувати сфери відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо захисту тварин та сприятиме більш ефективному виконанню Україною своїх міжнародних зобов’язань щодо імплементації в національне правове поле стандартів благополуччя тварин.

Проект передбачає запровадження практичних механізмів, які будуть щоденно працювати у реальних умовах на вулицях наших міст. Для цього робочими групами при Міністерстві екології та природних ресурсів України, Держпродспоживслужбі України та Державному агентстві з ідентифікації та реєстрації тварин вже зараз розробляється необхідний пакет підзаконних актів.

Законопроект є результатом тривалої роботи над проблематикою за участі екологів, зоозахисників, представників кінологічних та фенологічних спільнот, ветеринарних лікарів, представників асоціації зоопарків, міжнародних експертів з права, представників міністерств.

Проект отримав позитивний висновок профільного парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та наслідків чорнобильської катастрофи, який рекомендував прийняти його за основу.

Враховуючи вищезазначене, експерти груп Охорона довкілля та Муніципальний розвиток коаліції Реанімаційний Пакет Реформ закликають народних депутатів підтримати Проект Закону №7267 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними» у першому читанні, з можливістю його подальшого доопрацювання.

ВГОРУ