Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає депутатів запровадити дієвий контроль процедури публічних закупівель

Громадськість закликає депутатів запровадити дієвий контроль процедури публічних закупівель

9 листопада 2017 року у Верховній Раді заплановане голосування законопроекту №4738-д “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель”.

По суті, ухвалення цього документу – один із пріоритетів у сфері запобігання корупції на поточній сесії. Прийняття законопроекту 4738-д є нагальною потребою на шляху реформи публічних закупівель. Адже практика 2016-2017 року засвідчила, що самої прозорості для подолання корупції у цій сфері – недостатньо.

Без належного та ефективного контролю, а також покарання за зловживання замовники та учасники публічних закупівель намагаються повернути до життя корупційні схеми з тендерного минулого країни, не соромлячись того, що свідчення цих оборудок тепер доступні кожному українцю через електронну систему ProZorro.

Державна аудиторська служба України – орган, який має здійснювати моніторинг публічних закупівель. Однак, вона досі не отримала визначених законом повноважень для впливу на порушників.

У разі ухвалення законопроекту №4738-д Державна аудиторська служба України нарешті отримає чіткі повноваження для моніторингу закупівель, які здійснюються через електронну систему ProZorro. Зокрема, буде врегульовано порядок перевірок замовників. Важливою інновацією стане система автоматичних ризик-індикаторів. Вона сигналізуватиме аудиторам про наявність порушень у тендерах. Індикатори спрацьовуватимуть на основі математичних формул та обраховуватимуться без втручання людини, що мінімізує корупційні ризики.

Законопроект №4738-д підтримують як експерти у сфері запобігання корупції та контролю за публічними закупівлями, так і Кабінет Міністрів України. Саме тому громадськість закликає народних депутатів 9 листопада схвалити законопроект №4738-д «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель» і посилити контроль за видатками з бюджетів усіх рівнів.

Реанімаційний Пакет Реформ

Transparency Inetrnational Україна

Центр Протидії Корупції

Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”

Центр локального самоврядування

Всеукраїнська ліга правників проти корупції

ВГОРУ