Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Громадськість закликає депутатів прийняти закони про декомунізацію

Громадськість закликає депутатів прийняти закони про декомунізацію

Україна отримала шанс прийняти закони, які віддалять її від “совєтського” минулого та наблизять до європейського майбутнього.

Громадський сектор Євромайдану та Реанімаційний пакет реформ закликали депутатів Верховної Ради прийняти пакет законопроектів про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.

Європейські країни заборонили пропаганду комуністичного та нацистського режимів, відкрили архіви – це необхідна передумова демократичного розвитку країни”, — каже Олег Слабоспицький, активіст Громадського сектору Євромайдану

Головні новації законопроектів “невідкладної декомунізації”:

Законопроект N2540 “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” відкриває архіви про злочини комунізму та масові порушення прав людини.

Новації:

Законопроект N2538 “Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті” віддає шану борцям за свободу України, повертає моральний борг.

Новації:

 

Законопроект N2539 “Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939-1945” повертає народу справжню пам’ять про роки війни і позбавляємося радянського кліше.

Новації:

Законопроект N2558 “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки” засуджує комуністичний та нацистський режими, забороняє їх пропаганду

Новації:

ВГОРУ