Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає депутатів підтримати євроінтеграційне законодавство у сфері розвитку цифрової економіки

Громадськість закликає депутатів підтримати євроінтеграційне законодавство у сфері розвитку цифрової економіки

З метою виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом (зокрема, в частині імплементації Регламенту ЄС № 910/2014, Додатку XVII-3 до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) Уряд України, з урахуванням кращих світових практик, розробив проект Закону України № 4685 «Про електронні довірчі послуги» від 17 травня 2016 року.

Профільний комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку 15 грудня 2016 року рекомендував відповідний законопроект до прийняття у другому читанні.

Ухвалення зазначеного документу є одним із пріоритетів інтеграції України до єдиного цифрового ринку Євросоюзу. Законопроект є важливим для розвитку електронної торгівлі, електронного урядування, цифрової економіки та ведення бізнесу в цілому, особливо для малих та середніх підприємців.

Реформа сфери електронних довірчих послух та цифрового підпису, а також впровадження європейських стандартів ведення діловодства (тобто повний перехід документообігу в онлайн) створять передумови для появи в Україні перспективного ринку надання довірчих послуг і суттєво покращать інвестиційний клімат в Україні.

Законопроект №4685 підтримується Офісом віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, профільними центральними органами виконавчої влади (Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України, Державним агентством з питань електронного урядування України), а також громадськими організаціями та експертною спільнотою, зокрема Програмою USAID Лідерство в економічному врядуванні, Інститутом кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, Українським товариством економічних свобод.

Експерти груп РПР Економічний розвиток та Електронне урядування закликають народних депутатів невідкладно розглянути законопроект № 4685 «Про електронні довірчі послуги» та ухвалити його в цілому.

ВГОРУ