Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає депутатів не гальмувати запровадження європейських стандартів охорони довкілля в Україні

Громадськість закликає депутатів не гальмувати запровадження європейських стандартів охорони довкілля в Україні

Експерти групи Охорона довкілля Реанімаційного Пакету Реформ закликають депутатів парламенту не гальмувати запровадження європейських стандартів охорони довкілля в Україні та підтримати рішення профільного комітету про доопрацювання другого базового екологічного законопроекту №2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля», який винесений на розгляд парламенту сьогодні 19 січня.

17 січня Верховна Рада відхилила перший з пакету, законопроект №3259 Про стратегічну екологічну оцінку, ухвалений народними депутатами в цілому 4 жовтня минулого року, але заветований Президентом і повернутий до парламенту з  пропозиціями. Законопроект Про стратегічну екологічну оцінку не дорахувався 17 голосів депутатів, які перед тим забезпечили його ухвалення. Прикро, що голоси не додали фракції, які брали на себе публічні коаліційні зобов’язання запровадити європейські стандарти екологічної оцінки в Україні, зокрема, Народний фронт, Самопоміч і Батьківщина.

Експерти наголошують: провал голосування щодо повернення на доопрацювання до комітету другого законопроекту ­Про оцінку впливу на довкілля означатиме, що гальмування впровадження екологічної реформи як мінімум ще на рік.

Нагадаємо: європейські стандарти екологічної оцінки передбачають установлення чітких та  прозорих процедур екологічної оцінки при плануванні виробництва та ухваленні рішень органів влади стосовно сталого розвитку територій,  із забезпеченням участі громадськості та  врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення.

Окрім того, відхилення законопроекту означатиме повне невиконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. В цьому разі Україна не уникне запровадження санкцій Європейського Енергетичного співтовариства, про що прямо застерігає ЄЕС в своїй останній заяві .

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 15 хвилин в Україні помирають 5 людей через поганий стан довкілля, 7 людей стають на облік, як смертельно хворі через забруднення питної води, ґрунтів та атмосферного повітря. Саме тому експерт групи Охорона довкілля Реанімаційного Пакету Реформ переконані: для народних обранців подолання цих екологічних загроз має переважати над інтересами бізнесу, який проти запровадження чітких європейських правил охорони довкілля в нашій країні.

ВГОРУ