Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАКЛИКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ ДО ВІДКРИТОСТІ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У РЕФОРМУВАННІ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАКЛИКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ ДО ВІДКРИТОСТІ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У РЕФОРМУВАННІ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

2017-03-13_1007

Реформа виборчого законодавства – один із пріоритетних напрямків оновлення української політичної системи. П’ять депутатських фракцій Верховної Ради України восьмого скликання в Коаліційній угоді 2014 року визнали необхідність комплексних змін законів про парламентські та місцеві вибори в найкоротші терміни.

Попри зміни у складі Коаліції, суспільство очікує, що політичні партії будуть слідувати своїм зобов’язанням і впровадять пропорційну виборчу систему із відкритими списками для парламентських виборів, щодо якої було досягнуто консенсусу усіма основними політичними гравцями.

Водночас Реанімаційний Пакет Реформ звертає увагу на недостатню публічність проходження законопроектів щодо реформування виборчого законодавства на етапі їхньої підготовки та неналежне їх обговорення. Зокрема, тривогу неурядових організацій викликає той факт, що п’ять проектів законів, в тому числі і два Виборчі кодекси, 22 лютого 2017 року були передані для прийняття у сесійній залі без рекомендацій Комітету з питань правової політики та правосуддя.

Така ухильна позиція профільного комітету ускладнить пошук консенсусу і виважений відбір виборчої системи, адекватної потребам суспільного розвитку України, та у перспективі приведе до гальмування або й цілковито до згортання очікуваної реформи у виборчій системі.

РПР закликає:

ВГОРУ