ЗАКЛИКАЄМО ХІV З’ЇЗД СУДДІВ НЕ ПРИЗНАЧАТИ НЕДОБРОЧЕСНИХ КАНДИДАТІВ ДО СКЛАДУ ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ ТА СУДДІВ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ, ЩО НЕ БУЛИ ВІДІБРАНІ ЗА КОНКУРСОМ

14-15 березня у Києві відбудеться ХІV позачерговий з’їзд суддів України. До порядку денного включено, зокрема, питання обрання членів Вищої ради правосуддя та призначення суддів Конституційного Суду України.
 
Згідно з повідомленням громадських організацій, окремі кандидати до складу Вищої ради правосуддя не відповідають вимогам доброчесності. Призначення будь-кого з них може негативно вплинути на авторитет судової влади у суспільстві.

Відповідно до Конституції України відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду здійснюється на конкурсних засадах у визначеному законом порядку. Проект нової редакції Закону “Про Конституційний Суд України”, який має визначити конкурсний порядок добору суддів цього суду, прийнято у першому читанні і готується до другого читання. Призначення суддів Конституційного Суду з числа кандидатів, що не пройшли конкурс у встановленому законом порядку, буде неконституційним.

 
Робочі групи з конституційної реформи і судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликають з’їзд суддів:
 
1) утриматися від призначення на посади членів Вищої ради правосуддя кандидатів, що не відповідають умовам доброчесності;
 
2) утриматися від призначення суддів Конституційного Суду України до визначення законом конкурсного порядку відбору кандидатів.
ВГОРУ