Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАКЛИКАЄ ДЕПУТАТІВ НЕВІДКЛАДНО УХВАЛИТИ ЗАКОН №2009А-Д ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАКЛИКАЄ ДЕПУТАТІВ НЕВІДКЛАДНО УХВАЛИТИ ЗАКОН №2009А-Д ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

Група Охорона довкілля Реанімаційного Пакету Реформ закликає народних депутатів підтримати запровадження європейських стандартів охорони довкілля в Україні та на своєму засіданні 13 квітня розглянути і ухвалити в цілому закон №2009а-д Про оцінку впливу на довкілля.

4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла закон «Про оцінку впливу на довкілля», проте закон був заветований Президентом України. У січні 2017 року Комітет з дотримання Оргуської конвенції ЄЕК ООН дійшов висновку, що закон Про оцінку впливу на довкілля, прийнятий 4 жовтня 2016 року, повною мірою відповідає вимогам Конвенції, та, у разі невідкладного уведення в дію, призведе до зняття санкцій з України за тривале недотримання Конвенції.

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відповідно до рішення Верховної Ради від 7 лютого 2017 року доопрацював закон Про оцінку впливу на довкілля (реєстр. №2009а-д), повернутий із пропозиціями Президента України. Доопрацьований закон повністю враховує пропозиції Президента України. В процесі доопрацювання також були враховані пропозиції від органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання, народних депутатів та громадськості.

Згідно Регламенту Верховної Ради, профільний Комітет мав доопрацювати закон протягом місяця і знову винести на розгляд до Парламенту для прийняття в цілому. Проте, хоча минуло більше двох місяців від початку доопрацювання – цього досі не зроблено.

Закон Про оцінку впливу на довкілля – системний, базовий нормативний акт у сфері охорони довкілля, без його прийняття подальше впровадження європейських підходів охорони навколишнього середовища і сталого розвитку – неможливо. Європейські стандарти екологічної оцінки передбачають встановлення чітких та прозорих процедур екологічної оцінки при плануванні виробництва та ухваленні рішень органів влади стосовно сталого розвитку територій, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення.

Затягування з прийняттям закону Про оцінку впливу на довкілля означатиме повне невиконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС та Конвенціями ЄЕК ООН у сфері охорони довкілля та загрожує Україні санкціями за цими конвенціями, а також санкціями Європейського Енергетичного співтовариства.

Подальше відкладення прийняття цього документу може бути на руку нечесному бізнесу, який не зацікавлений у запровадженні дієвих європейських інструментів дотримання вимог охорони довкілля. З іншого боку, невідкладне ухвалення цього закону – прямий інтерес українського суспільства, адже йдеться про забезпечення чистого довкілля ­- повітря, води, ґрунтів, зелених насаджень, що є важливою умовою здоров’я усіх громадян.

Тому, експерти групи Охорона довкілля РПР закликають депутатів, незалежно від бізнесових та політичних інтересів, проявити політичну відповідальність та ще ухвалити закон Про оцінку впливу на довкілля 13 квітня.

ВГОРУ