Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає зупинити фальшування змін до Кримінального процесуального кодексу

Громадськість вимагає зупинити фальшування змін до Кримінального процесуального кодексу

3 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №6232, яким зокрема були  внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу. Експертами Реанімаційного Пакету Реформ було виявлене фальшування зміни положень КПК, метою якого є блокування діяльності Національного антикорупційного бюро.

Народні депутати Олена Сотник та Оксана Сироїд під час підготовки законопроекту до другого читання внесли поправку №176 до розділу IV законопроекту. Відповідно до згаданої правки, Генеральна прокуратура України мала би самостійно завершити розслідування корупційних злочинів колишніх топ-посадовців, які за підслідністю належать до компетенції НАБУ, але були розпочаті до запуску Бюро. Відповідна правка була врахована профільним комітетом без змін.  Законопроект було ухвалено в редакції комітету, отже і ця поправка мала бути включена до остаточного тексту, який підписав Голова Верховної Ради та який направили на підпис Президенту України.

Однак, у фінальному варіанті тексту закону, надісланому Адміністрацією Президента України до Кабінету Міністрів України, відповідна правка відсутня. Це може свідчити лише про свідоме фальшування змін до Кримінального процесуального кодексу на одному із етапів.

У разі відсутності відповідної правки сотні проваджень про корупційні правопорушення найвищих українських посадовців, які розслідувались Генеральною прокуратурою України до створення НАБУ, мають бути передані для подальшого розслідування до Національного антикорупційного бюро України. Кількість проваджень, які ГПУ планує передати детективам бюро, сягає 15 тисяч. Їх передача заблокує діяльність НАБУ і не дозволить проводити ефективні досудові розслідування щодо найвищих посадовців держави. Більше того, значна кількість проваджень свідомо розслідувались співробітниками ГПУ неналежним чином, через що їх успішне завершення фактично неможливе.

За три роки плідної співпраці Реанімаційного пакету реформ із парламентом, маючи десятки розроблених та ухвалених законів, ми жодного разу не стикалися із настільки брутальною фальсифікацією. До ганебної практики кнопкодавства додається фальшування тексту законів, ухвалених парламентом. Ці практики несумісні із євроінтеграційними прагненнями України. Це ставить під питання довіру між РПР та керівництвом Верховної Ради України, зокрема Головою ВРУ та керівником Апарату ВРУ, та можливість подальшої конструктивної співпраці між нами.

Експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ вимагають зупинити чергову спробу заблокувати діяльність Національного антикорупційного бюро через фальшування прийнятих змін до Кримінального процесуального кодексу.

Також закликаємо Голову Верховної Ради України Андрія Парубія опублікувати текст процесуальних кодексів, переданий ним на підпис Президенту України, та зняти всі підозри у тяжкому злочині підробки тексту закону, а також провести внутрішнє розслідування і притягти винних до відповідальності.

 

ВГОРУ