Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає відхилити законопроект №6284, що обмежує права людини механізмами оперативно-розшукової діяльності

Громадськість вимагає відхилити законопроект №6284, що обмежує права людини механізмами оперативно-розшукової діяльності

На розгляді в парламенті перебуває проект закону «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєст. №6284). Метою законопроекту задекларовано удосконалення правових засад здійснення цієї діяльності та приведення її у відповідність із європейськими стандартами.

Проте остання спроба ухвалення подібного Закону про ОРД № 4778 була провалена у грудні 2016 року. Однією з причин такого рішення став висновок експертів Ради Європи, що у проекті «наявна низка недоліків та прогалин, що потрібно виправити для забезпечення відповідності європейським стандартам та вимогам Кримінального процесуального кодексу України».

Проект Закону №6284 не враховує останні зміни до Конституції України від 2 червня 2016 року, відповідно до яких «оперативно-розшукова діяльність» трансформована у «негласні дії органів правопорядку»

Також законопроект №6284 містить аналогічні ризики для прав і свобод людини, а саме:

Зважаючи на викладене, група з реформи органів правопорядку Реанімаційного Пакету Реформ закликає народних депутатів відхилити проект Закону «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєст. №6284) і розпочати підготовку нового законодавства про негласні дії органів правопорядку, узгодженого з вимогами Конституції України та міжнародних стандартів, із обов’язковим залученням європейських експертів.

ВГОРУ