Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає від влади включити до євроінтеграційної дорожньої карти Парламенту та Уряду законопроекти щодо громадського здоров’я

Громадськість вимагає від влади включити до євроінтеграційної дорожньої карти Парламенту та Уряду законопроекти щодо громадського здоров’я

Позначки:

У звіті щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році зазначено, що найменший євроінтеграційний прогрес в Україні зафіксований у галузі громадського здоров’я. Українська сторона виконала лише 4% вимог Угоди про асоціацію у цій сфері.

В той же час необхідність реформувати громадське здоров’я, відповідно до Угоди, шляхом прийняття двох законопроектів  №2820 щодо захисту від шкідливого впливу тютюну та № 2386а-1 щодо трансплантації органів було вкотре проігноровано. Жоден законопроект по громадському здоров’ю не включений до «дорожньої карти» пріоритетних законопроектів у сфері європейської інтеграції на 2018 – 2019 рр.

Це протирічить позиції віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови Комітету з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець та в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, які наголошували на важливості внесення цих законопроектів у дорожню карту пріоритетних євроінтеграційних законопроектів під час зустрічі щодо виконання Угоди про асоціацію в частині громадського здоров`я 9 лютого.

Експерти медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ наголошують: прийняття законопроектів №2820 та № 2386а-1 є важливим кроком для виконання Глави 22 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Адже законопроект №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» передбачає виконання положень Директиви 2014/40/ЄС. Зокрема впроваджує заборону на ароматизовані сигарети, збільшує та оновлює графічні попередження про шкоду куріння, запроваджує правила продажу електронних сигарет та трав’яних сумішей, розкриває склад тютюнових виробів, забороняє рекламу тютюну в Інтернеті.

В той же час проект закону № 2386а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині», який понад рік готується до другого читання, передбачає імплементацію в українське законодавство положення норми Директиви 2010/45/ЄС про стандарти якості і безпеки людських органів, призначених для трансплантації.
Ігнорування Верховною Радою та Урядом прийняття цих євроінтеграційних законопроектів свідчить про неспроможність впроваджувати важливі зміни, мета яких – підвищення очікуваної тривалості життя та запобігання передчасній смерті українців.

Враховуючи вищезазначене, група Медична реформа Реанімаційного Пакету Реформ закликає Уряд та Верховну Раду терміново додати до дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію законопроекти щодо громадського здоров’я №2820 та № 2386а-1.

ВГОРУ