Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає від Київради прийняти рішення для подолання корпуції у сфері надання адмінпослуг

Громадськість вимагає від Київради прийняти рішення для подолання корпуції у сфері надання адмінпослуг

Відкрите звернення
групи громадської платформи Реанімаційний Пакет Реформ “РПР‑Київ” до депутатів Київської міської ради
щодо підтримки проектів рішень

28 липня Київська міська рада розглядає два надзвичайно важливі для киян  проекти рішень, розроблені експертами Реанімаційного пакету реформ для Києва, Антикорупційної ради при Київському міському голові спільно з Департаментом (Центром) надання адміністративних послуг КМДА:

  1. Про затвердження Концепції розвитку центрів надання адміністративних послуг у місті Києві на 2016-2018 роки;
  2. Про визначення переліків адміністративних послуг, які надаються через центри надання адміністративних послуг в місті Києві.

У місті Києві  діє один міський і 10 районних центрів надання адміністративних послуг ( ЦНАП ), але й досі не визначені стратегія їх спільної роботи та переліки адміністративних послуг, що надаються через ЦНАПи.

Головна ідея відкриття ЦНАП – забезпечити надання в одному місці максимальної кількості послуг для населення зі створенням зручних і доступних умов їх отримання.

Обов’язок влади  організувати умови для швидкого вирішення будь-яких проблем громадян, скорочення та спрощення процедур отримання ними усіх необхідних документів, унеможливлення будь-яких корупційних дій з боку посадових осіб адміністративних органів. Але такого стратегічного документу на сьогодні влада не має. Місто Київ досі не має єдиної Концепції  розвитку системи надання адміністративних послуг.

Затвердження Концепції дасть можливість покращити координацію роботи усіх ЦНАП міста Києва, наблизити послуги до громадян через відкриття територіальних підрозділів (філій) ЦНАП, визначити умови та  пріоритетність надання адміністративних послуг в електронній формі, покращити якість роботи з відвідувачами та організацію надання послуг.

Згідно із законодавством, орган, який прийняв рішення про утворення ЦНАП, визначає перелік адміністративних послуг, які надаються через ці центри. Але вже більше трьох років ЦНАП працюють без цього переліку.

Київ –  єдине місто в Україні, влада якого не затвердила такий перелік.

Відсутність  переліку  негативно відображається на якості обслуговування киян. Мешканці міста не знають куди і до кого треба звернутись, щоб отримати необхідну їм послугу. А чиновники продовжують приймати громадян в кабінетах за закритими дверима і за своїми правилами

Практика надання адміністративних послуг в Києві виявляє багато проблем на шляху отримання таких послуг  споживачами.  Часто перелік  документів, який вимагається для отримання адміністративної послуги, не відповідає переліку, передбаченому законодавством. Порушуються терміни надання адміністративних послуг. Відсутність належних умов забезпечення якості надання послуг спонукає громаду та бізнес звертатися до посередників, що вирішують їх питання за рахунок корумпованих чиновників.

Після затвердження Переліку адмінпослуг, які надаються через ЦНАП чиновники припинять «паралельний» прийом громадян в своїх кабінетах, вигадувати  послуги та вимагати їх отримання,  будуть упорядковані умови праці персоналу ЦНАП, що мінімізує умови для корупції та зловживань.

Прийняття Київською міською радою рішень «Про затвердження Концепції розвитку центрів надання адміністративних послуг у місті Києві на 2016-2018 роки» та «Про визначення переліків адміністративних послуг, які надаються через центри надання адміністративних послуг в місті Києві» позбавить чиновників-корупціонерів можливості заробляти на наданні адміністративних послуг населенню.

Закликаємо депутатів підтримати ці важливі проекти рішень, які є невід’ємною частиною реформи системи надання адміністративних послуг в м. Києві.

З повагою,
група “РПР-Київ”
громадської платформи
Реанімаційний Пакет Реформ

ВГОРУ