Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає від депутатів звільнити недоброчесних суддів та суддів-порушників присяги на позачерговому пленарному засіданні

Громадськість вимагає від депутатів звільнити недоброчесних суддів та суддів-порушників присяги на позачерговому пленарному засіданні

29 вересня Верховна Рада України збирається на позачергове засідання, до проведення якого закликали громадськість та Президент України, а скликав Голова Парламенту.

У своїх пропозиціях Президент закликає народних депутатів розглянути питання звільнення суддів. На розгляд парламенту будуть винесені близько 30 постанов про звільнення за порушення присяги суддів, які виносили неправосудні рішення у часи Майдану, а також суддів, які підлягають люстрації. Для позитивного рішення потрібні присутність і позитивне голосування щонайменше 226 депутатів.

Якщо ці судді не будуть звільнені до набрання чинності змінами до Конституції України, вони взагалі можуть уникнути будь-якої відповідальності. У змінах до Конституції відсутня така підстава звільнення як порушення присяги.

Але для дієвого очищення судового корпусу цього голосування недостатньо. Саме тому експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ з питань судової реформи закликають Голову Верховної Ради внести, а народних депутатів у рамках питань щодо звільнення суддів розглянути постанови про обрання суддів, призначених на посади вперше, відхиливши кандидатури недоброчесних суддів. Вже понад два роки Парламент уникає розгляду цього питання.

Якщо рішення з цього питання не буде прийняте Верховною Радою 29 вересня,  ризик призначення недоброчесних суддів безстроково стане невідворотнім. Це суттєво ускладнить очищення судової влади та відновлення довіри до судової гілки влади після набуття чинності змінами до Конституції щодо правосуддя.

ВГОРУ