Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає розслідувати підпал автомобіля активіста з Дніпра

Громадськість вимагає розслідувати підпал автомобіля активіста з Дніпра

15 грудня невідомі спалили автомобіль активіста громадської організації «Платформа Громадський Контроль» та ініціативи «ЗОВ» Геннадія Кириченка.

Геннадій Кириченко тривалий час виявляє активну громадянську позицію та долучається до антикорупційної діяльності. Зокрема, він чинив активний спротив влаштуванню незаконних стоянок на території свого житлового масиву, викликав поліцію та міську інспекцію по благоустрою. За декілька днів Геннадію вдалося домогтися розірвання договору на будівництво скандальної автостоянки, зібравши близько 370 підписів мешканців району.

Помста за таку проактивну позицію та діяльність не забарилася. 1 грудня двоє невідомих чекали на Кириченка біля входу у його під`їзд. Щоби потрапити додому, активісту довелося викликати поліцію, після приїзду якої зловмисники втекли. У ніч з 14 на 15 грудня невідомі облили автомобіль Кириченка легкозаймистим розчином та підпалили. Особливого цинізму злочину надає той факт, що авто було припарковано під вікнами будинку. Лише випадково автомобіль не вибухнув, що могло спричинити значних жертв серед мешканців.

Разом із залякуванням та побиттям  харківських, полтавських, одеських активістів  подібні інциденти щодо тиску на місцевих антикорупціонерів та захисників історичної чи зеленої зони міст стають сумною закономірністю життя українців. Складається враження, що влада та бізнес культивують ненависть до активістів. Як наслідок, жоден громадський активіст сьогодні не захищений від тиску або фізичного насилля.

З моменту активізації боротьби проти громадських активістів по всій Україні коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ неодразово зверталася до представників найвищої влади та відповідних органів з закликом дати оцінку резонансним подіям та запобігти подальшого загострення ситуація, але жодної реакції так і не отримала.

Враховуючи вище зазначене, Реанімаційний Пакет Реформ та регіональні коаліції закликають звернути увагу на черговий випадок тиску на громадянське суспільство міжнародних партнерів та правозахисників, а також вимагає:

Реанімаційний Пакет Реформ

Харківська Реформаторська Коаліція

Коаліція Реформ Богуславщини

Рада Експертів (Кропивницький)

Рада Реформ Рівного

Львівська Рада Реформ

ВГОРУ