Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає розблокувати процес призначення голови Агентства з управління активами

Громадськість вимагає розблокувати процес призначення голови Агентства з управління активами

Уряд затягує процес призначення голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами. Наразі конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники уряду, правоохоронних органів, прокуратури, бізнесу та громадського сектору, не може обрати голову Агентства через зволікання із проведенням спеціальної перевірки кандидатів, передбаченої законом Про запобігання корупції, яку забезпечує Секретаріат Кабінету Міністрів.

За інформацією, наданою конкурсній комісії Секретаріатом Кабінету Міністрів, затягування проходження спеціальної перевірки відбувається через відсутність інформації про кандидатів від Державної фіскальної служби та Міністерства оборони. Коли необхідна інформація буде надана цими органами – невідомо. Таким чином, призначення голови Агентства відтерміновується на невизначений період.

Конкурсна комісія з відбору голови Агентства визначилася зі списком кандидатів, серед яких обиратимуть переможця, ще наприкінці вересня. Законодавство вимагає, щоб ці кандидати пройшли спеціальну перевірку. Конкурсна комісія доручила забезпечити процедуру її проведення Секретаріату Кабінету міністрів більше місяця тому – 29 вересня 2016 року (Протокол засідання №9).

Спецперевірка триває стосовно п’яти кандидатів, відібраних конкурсною комісією: Людкевич Станіслава Генріховича, Ніжинської Ірини Сергіївни, Сологуба Володимира Богдановича, Усатого Григорія Олександровича, Янчука Антона Володимировича.

Станом на 9 листопада 2016 року конкурсній комісії так і не було надано результатів. Доведення конкурсу до кінця заблоковано, адже за законом комісія має визначити і рекомендувати до призначення одного переможця. Якщо виявиться, що рекомендований комісією кандидат не пройшов спеціальну перевірку, конкурс доведеться проводити наново, а запуск роботи Агентства з управління активами буде відкладено на невизначений строк.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів №171 встановлено, що спеціальна перевірка повинна проводитися у строк, що не перевищує 25 календарних днів з дати надання згоди кандидатами на її проведення.

Таким чином Фіскальна служба та Міністерство оборони грубо порушили встановлені законодавством строки і вчасно не надали довідки щодо кандидатів. Через відвертий саботаж цих органів Уряд прострочив проведення спеціальної перевірки та поставив під загрозу обрання переможця конкурсу в поточному році.

дження кандидатами спеціальної перевірки, що розблокує вчасне обрання та призначення голови Агентс

Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ закликає Міністра оборони України Степана Полторака та Голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова забезпечити якнайшвидше проходження кандидатами спеціальної перевірки, що розблокує вчасне обрання та призначення голови Агентства.

ДОВІДКА: Національное агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами було створене окремим законом від 10 листопада 2015 року з метою покращення ситуації з пошуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вартість яких, за різними оцінками, становить мільярди гривень.

На Агентство покладено завдання допомоги правоохоронним органам з розшуком активів, набутих у результаті злочинів, їх управлінням та реалізацєю у разі арешту та конфіскації, що мало б приносити додаткові надходження до державного бюджету.

Створення та фактичний запуск роботи Агентства є зобов’язанням України рамках виконання Плану візової лібералізації з Європейським Союзом. Запуск його роботи розпочнеться з моменту офіційного призначення голови Кабінетом Міністрів.

ВГОРУ