Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає пришвидшити процес реформування Національної академії державного управління при Президентові України

Громадськість вимагає пришвидшити процес реформування Національної академії державного управління при Президентові України

Позначки:

Експерти групи Реформа публічної адміністрації Реанімаційного Пакету Реформ  занепокоєні ситуацією щодо призупинення процесу реформування Національної Академії Державного Управління при Президентові України (НАДУ).

Необхідність реформування НАДУ назріла давно. Належна професійна підготовка державних службовців та посадовців місцевого самоврядування – один із важливих компонентів реформування системи держуправління. НАДУ не стала ані генератором ідей, ані «кузнею кадрів» для нової держслужби. В існуючому стані академія не в змозі розробити та впровадити сучасні освітні та тренінгові програми, які забезпечили би формування Вищого корпусу держслужбовців – управлінської еліти сучасної держслужби.

Відсутність конкурсного відбору консервує викладацький склад академії і робить практично неможливим залучення нових викладачів та практиків, які володіють досвідом та компетентностями, необхідними сучасній державній службі. Окреме питання – штучна монополія НАДУ на підготовку державних службовців 1-5 групи оплати праці та посадовців органів місцевого самоврядування, віднесених до 1-4 категорії посад в ОМС, що не сприяє забезпеченню належної якості такої підготовки.

Українські та міжнародні експерти, представники провідних іноземних навчальних закладів неодноразово наголошували: Національна академія державного управління має стати провідним навчальним та науковим закладом європейського типу в сфері державного управління, державної служби та служби в органах місцевої адміністрації.

Указ Президента щодо реформування НАДУ від 31 серпня 2016 року №375/216 фактично не виконується. Завдання реформування НАДУ було покладе на керівництво. На жаль, жодна система не здатна до самореформування, тому реформа академії досі не розпочалась.

Враховуючи вищезазначене, експерти групи Реформа публічної адміністрації Реанімаційного Пакету Реформ закликають Президента та Прем’єр-міністра прискорити процесу реформування НАДУ, зокрема:

ВГОРУ