Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає провести публічне обговорення Розпорядження КМУ “Про затвердження плану заходів з розвитку громадянської освіти на 2017-2020 роки”

Громадськість вимагає провести публічне обговорення Розпорядження КМУ “Про затвердження плану заходів з розвитку громадянської освіти на 2017-2020 роки”

У середу, 27 вересня 2017 року, на розгляд Кабінету Міністрів України може потрапити проект Розпорядження КМУ “Про затвердження плану заходів з розвитку громадянської освіти на 2017-2020 роки”

Експерти групи “Молодіжна політика” РПР звертають увагу, що проект розпорядження не пройшов жодного громадського обговорення, що суперечить чинному законодавству.

Крім того, документ необхідно доопрацювати. Насамперед, текст розпорядження потребує узгодження із президентською стратегією національно-патріотичного виховання, що вимагає міжсекторного підходу.

Важливо також, що громадянська та неформальна освіта є тепер термінами, визначеними в новому законі “Про освіту”, отже необхідне внесення відповідних правок у проект розпорядження.

Зважаючи на викладене, експерти групи “Молодіжна політика” Реанімаційного Пакету Реформ закликають не розглядати на засіданні КМУ цей проект, а провести широке громадське обговорення із суттєвим доопрацюванням проекту розпорядження КМУ серед молодіжних громадських організацій, що займаються громадянською освітою.  Експерти профільних груп РПР підготували свої зауваження, які необхідно розглянути та врахувати під час публічного обговорення документу.

Також закликаємо провести обговорення зазначеного проекту розпорядження на Міжвідомчій комісії з питань національного-патріотичного виховання, утвореної Постановою КМУ від 22.07.2015

ВГОРУ