Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає перегляду постанови НКРЕКП про радикальне підвищення вартості приєднання до електричних мереж

Громадськість вимагає перегляду постанови НКРЕКП про радикальне підвищення вартості приєднання до електричних мереж

31 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову «Про затвердження величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік», якою передбачається підвищення ставок підключення для об’єктів енергетики потужністю від 160 кВт до 5 МВт ушестеро.

Результатом прийняття зазначеної Постанови стане зростання ціни підключеного кіловату потужності до більш ніж 6000 гривень. На практиці це означає, що  підключити невеликий виробничий цех, що споживає 200 кВт електроенерії у Київській області коштуватиме 1,2 мільйони гривень. Це у свою чергу призводить до різкого економічно невиправданого здорожчання ціни інвестицій у нові виробничі потужності та демотивує інвесторів вкладати кошти в Україну. Негативні наслідки відчує не лише енергетичний сектор, але й в цілому економіка країни.

Експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ наголошують: таке рішення НКРЕКП призведе до суттєвого погіршення інвестиційного клімату в країні та стримування розвитку нових промислових об’єктів, зокрема в сфері виробництва електричної і теплової енергії з відновлюваних джерел.

Таким чином, можна зробити висновок: рішення було прийняте НКРЕКП без урахування його впливу на інвестиційний клімат, в першу чергу – на малий та середній бізнес. Воно позбавляє інвесторів готовності вкладати кошти у будівництво нових енергогенеруючих об’єктів, а також значно фінансово обтяжує приєднання нових промислових споживачів, що наповнюють бюджети та створюють нові робочі місця.

Згідно зі своїми завданнями та функціями, НКРЕКП має приймати рішення, спрямовані на збалансування інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави. При цьому усі рішення мають бути економічно обгрунтованими, з подальшим оприлюдненням та обговоренням.

Вже на початку року рішення НКРЕКП показує, що відбувається не просто імітація роботи, а лобіювання виключно окремих бізнес інтересів за рахунок суспільного добробуту та під гаслом реформ. Яскравим прикладом цьому є також прийняття формули “Роттердам +”, що призвело до суттєвого збільшення тарифів на комунальні послуги та вже негативно відобразилося на конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

Нагадаємо, що вимоги РПР щодо обрання незалежної прозорої Комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повного перезавантаження її поточного складу відразу після прийняття відповідного закону не були почуті.

Враховуючи негативну інституційну пам’ять діючого складу НКРЕКП, низький рівень довіри суспільства до цього органу та обґрунтовані сумніви громадськості  щодо прозорості та незаангажованості процесу прийняття рішень регулятором, експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ вимагають:

ВГОРУ