Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість вимагає невідкладного ухвалення законопроекту “Про ринок електричної енергії”

Громадськість вимагає невідкладного ухвалення законопроекту “Про ринок електричної енергії”

Законопроект “Про ринок електричної енергії” є фундаментальним для енергетичної галузі та економіки України. Його своєчасне прийняття – критично важливе. Ухвалення цього законопроекту є також складовою міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Прийняття цього законопроекту дозволить, зокрема:

Експерти звертають увагу депутатів на те, що чинним законодавством (Законом України №663-VII “Про засади функціонування ринку електричної енергії України” від 24.10.2013р.) передбачено запуск вже в липні цього року недосконалої моделі ринку, яка не відповідає ані Другому, ані Третьому енергетичним пакетам ЄС. За відсутності низки умов (підзаконних актів, програмного забезпечення тощо) та через невідповідність нормам європейського права, які Україна зобов’язалась імплементувати, впровадження такої моделі в зазначений термін неможливе і загрожує функціонуванню існуючого ринку електроенергії з усіма негативними наслідками для споживачів та економіки країни.

Ухвалення законопроекту №4493 «Про ринок електричної енергії України» дозволить уникнути цих загроз. Законопроект доопрацьований з урахуванням відповідних норм європейського законодавства та передбачає дворічний перехідний період (до 1 липня 2019 року), впродовж якого мають бути виконані всі необхідні заходи для запуску нового ринку електричної енергії відповідно до цільової моделі ринку електроенергії ЄС.

Саме тому експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів не зволікати з прийняттям цього стратегічно важливого акту і забезпечити ухвалення законопроекту №4493 “Про ринок електричної енергії” в цілому вже на найближчому засіданні Верховної Ради України 13 квітня.

ВГОРУ