Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Громадськість вимагає не допустити кулуарного прийняття рішень щодо автономізації закладів охорони здоров’я

Громадськість вимагає не допустити кулуарного прийняття рішень щодо автономізації закладів охорони здоров’я

Близько місяця робоча група у складі народних депутатів і представників експертної спільноти готувала до другого читання правки до законопроекту №2309 а-д  щодо автономізації закладів охорони здоров’я. Ці пропозиції вкрай необхідні, щоб системна медична реформа стала невідворотною.

Ухвалення законопроекту 2309 а-д щодо автономізації закладів охорони здоров’я є невідкладним кроком. Положення документу покликані надати закладам охорони здоров’я повноваження, необхідні для забезпечення їхньої самостійності в прийнятті управлінських та фінансових рішень. Цей крок зазначений у програмі діяльності уряду. На цьому також неодноразово наголошували українські і закордонні експерти, представники громадських і пацієнтських організації.

Напрацьовані експертами правки були презентовані на засіданні профільного комітету 15 червня 2016 року. Проте, ключові пропозиції  групи не були взяті до уваги. Зокрема, мова йде про положення щодо кінцевих термінів реалізації законопроекту 2309 а-д, без якого реформа перетвориться на фікцію. Натомість, було прийнято рішення про створення іншої робочої групи виключно з народних депутатів.

У зв’язку з ігноруванням позиції громадянського суспільства, експерти Медичної групи Реанімаційного Пакету Реформ та Громадської ради при МОЗ України закликають депутатів-членів профільного комітету до якнайшвидшого погодження правок до законопроекту 2309 а-д, напрацьованих громадськістю, зокрема внесення положень щодо кінцевих термінів реалізації законопроекту.

Також звертаємо увагу на необхідність ведення конструктивного діалогу між комітетом і громадянським суспільством і вважаємо недопустимим створення альтернативної робочої групи, без представників експертної спільноти.

 

Реанімаційний Пакет Реформ

Громадська рада при МОЗ України

ВГОРУ