До дня Саміту Україна – ЄС, який запланований на 27 квітня 2014 року, громадськість закликає владу призначити віце-прем’єра з євроінтеграції – конкретного високопосадовця, відповідального за імплементацію Угоди про асоціацію. Пропозиції кандидатів на цю посаду були озвучені під час прес-конференції: «Громадськість пропонує кандидатів на посаду віце-прем’єра з євроінтеграції», що відбулася 9 квітня в УНІАНі.
Представники Реанімаційного пакету реформ та Інформаційної кампанії «Сильніші разом!» разом з експертами-євроінтеграторами виробили критерії, за якими провели громадський відбір кандидатів на цю посаду (http://www.eurointegration.com.ua/experts/2015/03/20/7032045/). Серед ключових компетенцій, якими має володіти ефективний віце-прем’єр з євроінтеграції, організатори зазначають, зокрема: наявність ґрунтовних «профільних» знань, розуміння пріоритетів нової економічної та торговельної «географії» України, вміння вести діалог з інституціями ЄС на найвищому рівні, тощо.
За результатами громадського відбору до списку претендентів на цю посаду були включені: в.о. Президента Американської торгівельної палати Тарас Качка, заступник Міністра закордонних справ з євроінтеграції Олена Зеркаль, директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції у 2008-10 рр. Вадим Трюхан, Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв та Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко.
Організатори нагадали, що євроінтеграція – це цивілізаційний вибір України та основна вимога Революції Гідності. «Економічна та торгівельна частина Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вимагає посиленої уваги та координації на найвищому рівні. Водночас, сьогодні в Україні немає політичної фігури, яка б відповідала за імплементацію Угоди та здійснення відповідних секторальних реформ», – наголошує координатор інформаційної кампанії «Сильніші разом!» Любов Акуленко.
Також громадські активісти озвучили ключові компетенції та основні вимоги до ефективного віце-прем’єра з євроінтеграції.
Обов’язки та вимоги до ефективного віце-прем’єра з євроінтеграції
(з акцентом на економічну частину Угоди та DCFTA)
Вимоги до кандидата:
– ґрунтовні знання Угоди «по суті»;
– розуміння механізмів здійснення внутрішніх, секторальних реформ;
– знання європейського права (acquis communautaire);
– розуміння процесів адаптації українського законодавства до положеньєвропейського права та гармонізації його положень із стандартами Євросоюзу.
Вимоги до кандидата:
– розуміння процедури отримання донорських коштів;
-знання специфіки управління донорською допомогою: які сфери та проекти потребують першочергового фінансування.
Вимоги до кандидата:
– розуміння «стану справ», пріоритетів та тенденцій в сучасній міжнародній торгівлі;
– вміння визначити найбільш перспективні напрямки розвитку торговельних відносин з Євросоюзом;
– досвід співпраці по виведенню вітчизняних підприємців на ринки ЄС, зокрема – розуміння потреб МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ;
– розуміння перспектив та викликів «нової економічної географії» України з акцентом на розвиток експортних потужностей регіонів України.
Вимоги до кандидата:
– розуміння механізмів функціонування інституцій Євросоюзу та процесів прийняття рішень;
– досвід ведення переговорів «на найвищому рівні».
Для просування реформ в Україні на шляху до ЄС віце-прем’єр міністр з євроінтеграції має працювати оперативно, швидко і злагоджено з різними владними інституціями. «Для того щоб впровадити незворотні реформи, потрібен центр координації з експертною командою. Офіс віце-прем’єра з компетентним керівником, а не політичним призначенцем, повинен стати такою структурою, яка дозволить Україні скористатися перевагами угоди. РПР наполягає на публічності процесу цього призначення», – підкреслює менеджер з комунікаційРеанімаційного пакету реформ Андрій Андрушків.
Громадськість закликає коаліцію народних депутатів у Верховній Раді та Прем’єр-міністра взяти до уваги озвучені пропозиції кандидатів, якнайшвидше визначити кандидатуру віце-прем’єра з євроінтеграції, та висловлює готовність до подальшої співпраці задля досягнення спільної мети: розбудови мирної, демократичної, конкурентоздатної та по-справжньому європейської України!
У заході взяли участь: