Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість попереджає про загрозу формування нового Верховного Суду міліціонерами і закликає Кабмін зупинити контр-реформу правничої освіти

Громадськість попереджає про загрозу формування нового Верховного Суду міліціонерами і закликає Кабмін зупинити контр-реформу правничої освіти

Кабінет Міністрів України на засіданні 23 листопада затвердив зміни до своєї Постанови «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» № 266 від 2015 року.

Відповідно до ухвалених змін, особи, які здобули вищу освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність», зможуть претендувати на посади, де вимагається вища юридична освіта. Це означає, що випускники за спеціальністю «правоохоронна діяльність» і надалі зможуть обіймати класичні правничі посади суддів і прокурорів, займатися адвокатською діяльністю, а також брати участь у доборі до нового Верховного Суду.

Зазначені зміни є справжньою загрозою для реформування правосуддя Україні, оскільки за допомогою правоохоронних кадрів (осіб з дипломами правоохоронця) не вдасться суттєво оновити судовий корпус, органи прокуратури та реформувати адвокатську спільноту.

Адже програми та філософія підготовки здобувачів за спеціальністю «право» та «правоохоронна діяльність» суттєво різняться. Навчання за останньою програмою не забезпечує фахову підготовку, яка би була достатньою для роботи у сфері класичної юриспруденції.

Ці зміни також йдуть всупереч тенденціям реформування вищої юридичної освіти, здійснюваним Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством юстиції після Революції гідності та викладеним в проекті відповідної Концепції і Закону.

Зважаючи на викладене, експерти групи Судова реформа Реанімаційного Пакету Реформ вимагають від Кабінету Міністрів України виключити пункт 2-1, що прирівнює спеціальність «правоохоронна діяльність» до правничої освіти, з Постанови «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» № 266 від 29 квітня 2015 року

ВГОРУ