Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Громадськість, парламент, уряд та бізнес узгодили спільний план дій

Громадськість, парламент, уряд та бізнес узгодили спільний план дій

Позначки:

Спільні пріоритети для Верховної Ради, Кабінету Міністрів, бізнесу та громадськості визначили під час форуму «Повна мобілізація: спільний план дій».

У рік перед виборами вкрай важливо задекларувати спільну співпрацю та погодити ключові напрямки реформ, – зазначила Юлія Кириченко, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

“В будь-якій країні кількість державницьких рішень перед виборами зменшується. Але сьогодні ми чекаємо, що по ключових питаннях, які потрапляють спільно в наші порядки денні, ми будемо рухатися спільно, не зважаючи на ризики передвиборчого періоду. Що критично – це йти на вибори президентські та парламентські зі складом ЦВК, до якої великі питання щодо легітимності, і це, на мій погляд, питання безпеки країни “, – зазначила Кириченко.

За словами члена Ради РПР, головні пріорети громадськості – це проект Виборчого Кодексу та оновлення складу ЦВК, законопроект про засади адміністративно-територіального устрою, внесення змін до Закону “Про службу в органах місцевого самоврядування”, законопроект про всеукраїнський референдум та законопроект щодо  податку на виведений капітал.
Всі пріоритети РПР тут

Питання щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії винесуть на розгляд народних депутатів наступного четверга – пообіцяв Голова Верховної Ради Андрій Парубій. Крім того, озвучив і інші важливі напрямки.

“Найважливішим є питання національної безпеки. Нам потрібно ухвалити закон про СБУ, розвідувальні органи і створення окремого комітету у ВРУ для посилення парламентських контрольних функцій. Необхідно ухвалити новий Виборчий кодекс – неймовірно об’ємний документ, який, ймовірно, матиме дискусію в залі. Орієнтовно у жовтні ми зможемо перейти до його розгляду”, – розповів Парубій.

Співпраця парламенту та уряду – спільна презентація

Крім того, спікер наголосив на потребі у реформуванні парламенту та врегулюванні мовного питання.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд ставить перед собою завдання надалі реформувати економічну сферу та забезпечення прийняття законів щодо європейської інтеграції, а крім того, одним із ключових питань залишається реформа децентралізації.

“Є п’ять точок, які б ми хотіли вирішити на цій сесії — це питання служби в органах місцевого самоврядування, питання планування територій, питання адміністративно-територіального устрою, які ми внесли сьогодні у парламент, забезпечення субвенцій на підтримку розвитку ОТГ. Тобто ми продовжуємо курс на децентралізацію і зміцнення територіальних громад”, — заявив Гройсман.

Також Гройсман пообіцяв, що на програму теплих кредитів у державному бюджеті буде збільшене фінансування додатково на 100 мільйонів гривень.

Зі свого боку, представник бізнесу зазначив, що ключовим пріоритетом для інвесторів була і залишається боротьба з корупцією в Україні. На цьому наголосив президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала та розповів про головні перешкоди інвестуванню в Україну, серед яких на першому місці – корупція.

 

“На другому місці – недовіра до судової влади, на третє вийшла нестабільна валюта і фінансова система на тлі погіршення ставлення міжнародних інвесторів до країн, що розвиваються. Відповідно, фактор монополізації влади олігархами і конфлікт інтересів між політиками і бізнесом змістився на четверте місце. На п’ятому місці – військовий конфлікт з Росією”, – розповів Фіала.

Презентація бізнес-асоціацій тут

Окрім боротьби з корупцією, інвестори зазначають необхідність перезапуску судової системи і вирішення проблеми конфлікту інтересів.

Реанімаційний Пакет Реформ фіксує обіцянки парламентів та урядовців і контролюватиме їх виконання, а також буде всебічно сприяти просуванню ключових пріоритетів.

Переглянути повністю форум можна за посиланням.

ВГОРУ