Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Громадська рада доброчесності зможе запрацювати в листопаді

Громадська рада доброчесності зможе запрацювати в листопаді

Громадська рада доброчесності, яка зможе давати  висновки щодо суддів під час їх переатестації, має шанс запрацювати в листопаді. Такі дедлайни створення нового органу окреслили на зустрічі представники судової групи з керівництвом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Новий закон про судоустрій і статус суддів, який набере чинності 30 вересня, не встановлює чітких строків створення Громадської ради доброчесності. Тому в експертному середовищі є побоювання, що з її створенням влада зможе зволікати.

Зі свого боку голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков запевнив, що відразу після набрання чинності законом оприлюднить оголошення про початок формування Громадської ради доброчесності. Сформувати її мають громадські організації, які відповідають чітким критеріям щодо досвіду і фінансової прозорості, визначеним законом.

В листопаді Громадська рада доброчесності зможе запрацювати, а відтак, своїми висновками – долучитися до кваліфікаційного оцінювання кандидатів у новий Верховний Суд.

Тож, очільник ВККС пообіцяв, що комісія зі свого боку зробить усе для запуску ради. А громадським організаціям необхідно взяти активну участь у цьому процесі.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності, відповідно до нового закону, стане інструментом участі громадськості у процесі переатестації суддів. Це значно сильніший механізм, ніж моніторинг, оскільки рада зможе давати висновки щодо суддів, які потраплятимуть у суддівське досьє, яке аналізує ВККС під час кваліфікаційного оцінювання. А до самого досьє буде відкритий доступ. Пропозиції щодо створення цього механізму висували експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

 

ВГОРУ