Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Громадська рада доброчесності вирішить, кого із суддів перевірятиме першими

Громадська рада доброчесності вирішить, кого із суддів перевірятиме першими

23 листопада 2016 року за сприяння Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) відбудеться перше установче засідання  Громадської ради доброчесності, яка є інструментом участі громадськості у кваліфікаційному оцінюванні суддів та конкурсах в нові суди.

Під час засідання Громадська рада, зокрема, вирішить, кого із суддів та кандидатів у судді перевірятиме першими. Окрім того, розгляне також питання, що стосуються регламенту роботи ради, формування її колегій, співпраці з ВККС тощо.

Збори розпочнуться о 16:00, місце проведення – Вища кваліфікаційна комісія суддів  (м. Київ, вул. Механізаторів, 9), кімната 516. Участь у засіданні візьмуть члени Громадської ради доброчесності та представники ВККС.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності була сформована 11 листопада. До її складу увійшли 20 представників правозахисної, наукової та журналістської спільноти, які готові активно брати участь в утвердженні доброчесності та професійної етики в суддівському корпусі.

Відповідно до статті 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Таке оцінювання найближчим часом мають пройти всі судді України, включаючи кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду.

ВГОРУ